Menu Zamknij

O nas

Akademia Pływania Dragon

Klub Pływacki związany z Akademią Judo Dragon, propagujący idee aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą❗️ Szukasz szkoły pływania

Chcesz aby Twoje dziecko uczyło się pływać przy okazji świetnie się bawiąc❓

To Akademia Pływania Dragon jest właśnie dla Ciebie❗️

➡️ Nasi Trenerzy nauczą pływać wszystkich od 5 do 105 lat❗️Założycielami Akademii Pływania jest dwójka kolegów z Gdyni, Maciej Cząstka - Prezes (biała koszulka) i Tomasz Wiśniewski - Wiśnia (czerwona koszulka). Panowie znają się już od dzieciństwa, od kiedy trenowali Judo na jednej macie.  Po zakończeniu kariery zawodniczej Prezes rozpoczął drogę trenera a Wiśnia poszedł w kierunku ratownictwa wodnego i szkoleń z pierwszej pomocy. Oboje wybrali Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku i związali swoje życie ze sportem, Maciej z Judo a Wiśnia z pływaniem. W 2014 roku Maciek zakłada klub UKS Akademia Judo Dragon, organizuje trening, obozy i półkolonie dla dzieci a Wiśnia prowadzi treningi pływania dla ratowników w Lifeguard Gdynia i Sopockim WOPR, gościnnie pojawia się też na Dragonowych obozach i półkoloniach, gdzie prowadzi judo i zajęcia z pierwszej pomocy. W roku 2020 Panowie postanawiają nawiązać współpracę i założyć wspólnie Akademię Pływania Dragon.  W sekcji pływackiej pracuje aktualnie 7 trenerów pływania i trenuje ponad 200 osób.

Nasza Historia


W Akademii Pływania Dragon stawiamy na zrównoważony rozwój dzieci!. Naszym celem jest zachęcić dzieci do podejmowania samodzielnej aktywności fizycznej, zadbać o ich bezpieczeństwo w wodzie i na lądzie oraz zapewnić możliwość rozwijania swojej miłości do sportu!.  W naszej Akademii zajęcia nauki pływania prowadzone są w ciekawy i zabawowy sposób, tak aby najmłodsze Dragony przychodziły na treningi z uśmiechem na buzi.   Autorski system zbierania sprawności, zachęca dzieci do treningów i rozwoju w pływaniu. W grupach bardziej zaawansowanych obowiązkowym elementem szkolenia jest ratownictwo wodne a na dodatkowych warsztatach z pierwszej pomocy prowadzonych przez Strażaków i Ratowników Medycznych młodzież uczy się jak postępować w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, wszystko po to by nasi podopieczni byli bezpieczni zarówno na naszych zajęciach jak i poza nimi. 

MISJAO nas

Założycielami Akademii Pływania jest dwójka kolegów z Gdyni, Maciej Cząstka – Prezes (biała koszulka) i Tomasz Wiśniewski – Wiśnia (czerwona koszulka). Panowie znają się już od dzieciństwa i trenowali Judo na jednej macie.  Po zakończeniu kariery zawodniczej Prezes rozpoczął drogę trenera a Wiśnia poszedł w kierunku ratownictwa wodnego i szkoleń z pierwszej pomocy.

Oboje wybrali Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku i bez wątpienia związali swoje życie ze sportem, Maciej z Judo a Wiśnia z pływaniem. W 2014 roku Maciek zakłada klub UKS Akademia Judo Dragon, organizuje trening, obozy i półkolonie dla dzieci a Wiśnia prowadzi treningi pływania dla ratowników w Lifeguard Gdynia i Sopockim WOPR, gościnnie pojawia się też na Dragonowych obozach i półkoloniach, gdzie prowadzi judo i zajęcia z pierwszej pomocy. Rok 2020- przełomowy rok, w którym Panowie postanawiają nawiązać współpracę i założyć wspólnie Akademię Pływania Dragon.  W sekcji pływackiej pracuje aktualnie 7 trenerów pływania i trenuje ponad 200 osób. W Akademii Pływania Dragon stawiamy na zrównoważony rozwój dzieci!

Naszym celem jest zachęcić dzieci do podejmowania samodzielnej aktywności fizycznej. Chcemy zadbać o ich bezpieczeństwo w wodzie i na lądzie oraz zapewnić możliwość rozwijania swojej miłości do sportu!  W naszej Akademii zajęcia nauki pływania prowadzone są w ciekawy i zabawowy sposób, aby najmłodsi przychodziły na treningi z uśmiechem. Autorski system zbierania sprawności, zachęca dzieci do treningów i rozwoju w pływaniu. W grupach jeszcze bardziej zaawansowanych obowiązkowym elementem szkolenia jest ratownictwo wodne. Na dodatkowych warsztatach z pierwszej pomocy prowadzonych przez Strażaków i Ratowników Medycznych młodzież uczy się jak postępować w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu.
Wszystko po to by nasi podopieczni byli bezpieczni zarówno na naszych zajęciach jak i poza nimi.